Szkoła Magii i Czarodziejstwa
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

 

 Grupy

Go down 
AutorWiadomość
Lilibeth
Admin
Lilibeth

Liczba postów : 78
Join date : 29/07/2014

Grupy  Empty
PisanieTemat: Grupy    Grupy  EmptyPią Lis 28, 2014 7:13 pm

Kadra - Czyli wszyscy dorosli

Grupy  11ujor7

Dyrekcja
Królowie! Władcy! O, potężni! Bo w końcu bogaci... czyli cała elita dyrektorska. Mamy główną, vice, sekretarkę, czy nawet księgową. Grupa zamknięta. Trzeba mieć zasługi, wygrać wybory, albo mieć układy. Tak czy inaczej - nie dla psa kieł... na laury trzeba zasłużyć.
"Dyrektor" rzecz jasna jest stanowiskiem nieprzewidywalnym. Co jakiś czas się zmienia. W końcu jego kadencja nie trwa wiecznie. Nawet jeżeli jest zły, okrutny i bezlitosny - należny go wielbić, kochać i szanować.


Nauczyciele
Rycerze szkolni. Waleczni! Bo w końcu nauczyciele. Grupa jest otwarta. Przyjmowane są stanowiska w każdej dziedzinie. W końcu wiedza to potęga!

Personel
Każda persona spełnia jakieś ważne zadanie w szkole. Nawet pan woźny! Personel to wszystkie osoby prócz dyrekcji i nauczycieli. Nie ma tu żadnych wytycznych.

Mieszkańcy
Zwykli ludzie, przebywający na terenie małego włoskiego miasteczka. Posługują się głównie językiem włoskim, bądź angielskim. Zdarza się, że są to obcokrajowcy. Jakaś połowa z nich jest świadoma istnienia czarodziejów. A ów ta połowa, dzieli się jeszcze na dwie grupy. Osoby, którym nie przeszkadzają czarodzieje oraz tzw. Rebelianci, którzy pragną wszcząć wojnę.

*Jeżeli nie masz bladego pojęcia odnośnie wybieranego przed siebie przedmiotu prowadzącego dla Nauczyciela/bądź zajęcia dla Personelu itd./ warto zajrzeć tutaj, bo może coś akurat jest wolne: SPIS POPULACJI

D O M Y - czyli młodzieńcza grupa.

Diligens
Tzw. Dom Niebieski, znany z być może anielskiej cierpliwości?
Trafiający tu uczniowie, to zazwyczaj najbardziej utalentowana elita. Są potomkami pierwszych uczniów w dużym, bądź małym stopniu. Dumni ze swojego szlacheckiego pochodzenia, aczkolwiek rzadko się wywyższający. Cechują się też dobrocią, pilnością, uczciwością. Przez wzgląd na swoje ideały zawsze tępią, a raczej trzymają się jak najdalej od Saeva. Już od samego początku szkoły oba domy, w wyniku swoich skrajnie odmiennych podglądów znienawidziły się nawzajem. Dom miał często finansowe wpływy na szkołę. Dbają o praworządność. Są bardzo podporządkowani wszystkiemu, co tworzy ład.
Dewiza: "Nasz honor brzmi wierność, miłość i sprawiedliwość. Przez wszelkie trudy do gwiazd, doznamy szczęścia.  A hańba i cierpienie nas nie dotknie."
Cechy propagowane (niekoniecznie): Honorowość, bystrość, szczerość, szlachetność, prawość, dobroć, sprawiedliwość, lojalność, waleczność, dostojność, potulność, uległość.
Opiekun domu: Vid


Veneficus
Dom Fioletowych, neutralnych jak Szwajcaria.
Mamy tutaj skupisko ludzi pełnych energii, kreatywnych, uśmiechniętych, przepełnionych ambicjami i z zapałem do pracy! Dom wytwarza przyjemną atmosferę. Uczniowie zwracają uwagę na ich jedność. Nie lubią mieszać się w konflikty. Ich specjalnością są uniki. Natomiast dzięki wielu wybitnym jednostkom, które pomogły w postępie nauki, rozwój technologii przyniósł pozytywny efekt. Nastawienie do życia Veneficus, jest doskonałą mieszanką wielu tożsamości, które koegzystują ze sobą w harmonii oraz tolerancji. Wiele domów zazdrości im tego. Veneficus nie skupia się na dumie. Rozważają wszystko na drodze dyplomacji, współpracy. Są bardziej neutralni i obiektywni niż pokojowi. Legenda głosi, że była nawet próba połączenia tego domu z Ordinarium, ale zakończyła się niepowodzeniem.
Dewiza: "Ani zuchwale, ani bojaźliwie. Z samokontrolą, doprowadzimy wszystko do końca. Racjonalnie, przemyślimy każdą wątpliwą sytuację."
Cechy propagowane (niekoniecznie): Neutralność, harmonijność, tolerancyjność, braterskość, męstwo, pracowitość, dokładność, cierpliwość, delikatność, nieufność, kompromis, pokorność.
Opiekun domu: Virtus Jaquelin


Saeva
Nazywają się wybrańcami. Czerwoni, ogniści, znani ze swojej porywczości i impulsywności. Podobnie jak Diligens są potomkami pierwszych uczniów. Natomiast szczególną cechą różniących ich od niebieskich, są cechy charakteru. To jak zestawienie diabłów z aniołami. Nie darzą sympatią Diligens, a jak przychodzi do dłuższego spotkania zazwyczaj kończy się ono nieuniknioną bójką. Mają się za najważniejszych, wręcz za pępek świata. Nie stawiają na przyjaźń. Coś takiego dla nich to iluzja. Rozwijają się indywidualnie. Mają dosyć też anarchiczne poglądy. Nikogo nie szanują, gnębią słabszych.
Dewiza: "My, zawsze potężni, niezwyciężeni, znajdujący się na szczycie. Niestraszna nawet nam śmierć. Idziemy naprzód!"
Cechy propagowane (niekoniecznie): Odwaga, męskość, impulsywność, pożądliwość, indywidualność, bezwzględność, upartość, wyniosłość, nadobność, wszechmoc, wyrachowanie, prowokacyjność.
Opiekun domu: Aleksander Willbary


Ordinarium
Choć zielony kojarzy się z nadzieją i spokojem, ci tutaj wolą propagować wolność i mieszać się we wszystko, co ich nie dotyczy.
Kilkanaście lat temu, aby zażegnać problem zielonych z fioletowymi - próbowano ich scalać w jedno. Niestety nie udało się i błyskawicznie ich rozdzielono. Wyszło to całkiem na dobre. Tutaj znajduje się mieszanka wybuchowa osób, o wolnościowych poglądach. Uczepiają się czerwonych i niebieskich, próbując to raz rozjuszać ich, to raz pogodzić. Często zmieniają strony podczas sędziowania. Wszystko co robią jest na korzyść dla nich. Są cwani i przebiegli.
Dewiza: "Cel uświęca każdy środek, nie ważne jak trywialny on jest. Zachowując pozory niewinności, łatwiej jest przetrwać."
Cechy propagowane (niekoniecznie): Krnąbrność, złośliwość, egoizm, natarczywość, beztroskość, przebiegłość, lenistwo, dwulicowość, chciwość, pomysłowość, lawiranctwo, zaradność.
Opiekun domu: A.D.M.


Queers
Ostatni, zarazem najmłodszy dom ze wszystkich. Zbiera w swoich szeregach wszelakich odmieńców pod względem rasowym. Poprzednie domy składały się z czarowników czystej bądź pół krwi. Z kolei tutaj zapisują się elfy, krasnoludy, wampiry, kotołaki, bądź inne zjawiskowe stworzenia. Sama idea domu została stworzona stosunkowo niedawno przez ostatnią dyrektorkę Ariadnę Lightsworth. Najwyraźniej chciała zapobiec szerzącemu się rasizmowi, głównie ze strony czerwonych, którzy tępili inne istoty magiczne. Tworząc zaś Queers, zjednoczyła w całość wyróżniające się osoby. Dom nie wyróżnia się niczym specjalnym, oprócz tego że uczęszczają do niego niezwykłe stworzenia, które nie są ludźmi.
Dewiza: "Z nami nie zadziera się bezkarnie. Wszelkich wrogów rozniesiemy w pył, a sami zaśniemy otuleni pieśnią glorii."
Sugerowane cechy osobowości (niekoniecznie): brak
Opiekun domu: Rothuen
* Do grupy Queers należą wszystkie magiczne rasy (wampiry, elfy, zwierzołaki, krasnale, syreny, chowańce, hybrydy, zombie) bez czarodziejów. Jest jednak możliwe, aby dana istota, była w innym miejscu niż Queers.  
Grupy; Copyrights;  by Lilibeth &A.D.M.


Powrót do góry Go down
https://francy2020.forumpl.net
 
Grupy
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
St. Francesa :: WIEDZA :: Kompendium wiedzy-
Skocz do: