Szkoła Magii i Czarodziejstwa

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 

Uwagi/Pomysły od graczy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorWiadomość
A.D.M.

Liczba postów : 409

PisanieTemat: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Lis 02, 2014 2:32 pm

First topic message reminder :

W tym dziale z ogromną przyjemnością, przeczytamy wszelkie uwagi dotyczące organizacji, wyglądu, błędów na forum. Chodzi o zmiany. Można też wklepać jakieś ciekawe pomysły.

*Temat nie jest do dyskusji.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

AutorWiadomość
Lucky

Liczba postów : 323

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Pią Sty 02, 2015 11:51 pm

To może ogólnikowo tylko napisać jaka zazwyczaj jest pogoda...po prostu by się miało pojęcie?

Liczba postów : 263

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Sob Sty 03, 2015 12:15 am

Ale to stanie się monotonne, jak zawsze będzie ciepło. Może po prostu niech będzie taka pogoda, jaka aktualnie jest za oknem w prawdziwym swiecie? xD

Liczba postów : 59

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Sob Sty 03, 2015 12:52 am

Tak, tylko ludzie są z różnych części Polski i u jednej osoby może padać deszcz, a u drugiej świecić słoneczko.
Jeśli nie miałby się kto tym zająć, to mogę raz na jakiś czas pisać taką krótką, ogólną informacje na temat pogody, zawierającą chociaż porę roku i to, jaka panuje na zewnątrz temperatura.
A żeby nie było monotonnie i ciągle ciepło - zawsze można pogodę zmienić, wprowadzić jakąś anomalię pogodową.

Well when you go
So never think I'll make you try to stay.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
A.D.M.

Liczba postów : 409

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Sob Sty 03, 2015 3:12 am

Jak jest misja... to w misji i tak MG decyduje jaka pogoda...
jak ktoś ma romantyczną fabułę w deszczu... to sam sobie robi klimat...
ja bym się tylko trzymała konkretnej pory roku - mamy teraz zimę..

aczkolwiek wystartowaliśmy na forum z letnią pogodą.. tak wszędzie jest... więc chyba lato. Nw.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Vid

Liczba postów : 183

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Sob Sty 03, 2015 4:33 am

Proponuję tylko dawać porę roku i miesiąc, a następnie regularnie zmieniać. I tak fabuły teoretycznie dziejące się równolegle mogą dziać się w innych dniach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lucky

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Sob Sty 03, 2015 11:45 am

Ja bym mogła pouzupełniać np co miesiąc pogodę zaczynając od lata tak jak zaczęliśmy na forum.

Gość

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 04, 2015 1:23 pm

Na dobra sprawę we Włoszech nie ma takich pór roku jak u nas. Nawet za bardzo temperatury się nie zmieniają. Globalne ocieplenie takie groźne. To jeden z tych regionów, w których się nie zmienia temperatura, a opady śniegu są takie jak woda na Saharze - bardzo rzadkie .-.
Powrót do góry Go down
Dreamer

Liczba postów : 118

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 04, 2015 1:48 pm

Liliś, chyba chodzi również o to, że nawet we Włoszech może dojść do jakiegoś ochłodzenia. Dla przykładu - w okresie letnim, Włochy są spowite w słońcu, aczkolwiek już we wrześniu czy październiku, temperatura jest idealna na spacery i zwiedzanie bez uciążliwego upału. Proponuję, aby zaznaczyć to po prostu w Obwieszczeniach - a dokładniej w opisie tego działu na samym dole, bowiem taka notka nie powinna dla nikogo stanowić problemu. Max. 3 zdania. Co dokładnie tam zaznaczyć? Głównie porę roku i miesiąc. Niech będzie, że startujemy od lata. Załóżmy ten sierpień już - czyli uciążliwe upały, słońce daje po twarzy, temperatura za dnia od trzydziestu wzwyż, a w nocy koło dwudziestu stopni. To z pewnością ułatwi użytkownikom grę, w ogłoszeniach zerknie kto będzie chciał, a skoro znalazła się osoba zainteresowana pilnowaniem tego to nie widzę absolutnie żadnych przeciwwskazań. Coś takiego może pomóc i nie doprowadzić do sytuacji, gdzie jedna postać będzie marznąć w kurtce zimowej, a druga będzie latać w bikini i to w tym samym temacie.

We are doomed to remember what never really happened.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Gość
Gość

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 04, 2015 2:21 pm

Dobra, ale pytanie kto zostanie forumową pogodynką?
Powrót do góry Go down
Dreamer

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 04, 2015 2:30 pm

Cytat :
Ja bym mogła pouzupełniać np co miesiąc pogodę zaczynając od lata tak jak zaczęliśmy na forum.

Kilka postów wyżej, pisze to Lucky. Mogę się jej zapytać czy jest to dalej aktualne. c:

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Arashi

Liczba postów : 59

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 04, 2015 2:36 pm

Jakby Lucky nie chciała, to ja mogę.

Well when you go
So never think I'll make you try to stay.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lucky

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 04, 2015 4:30 pm

Dla mnie spoko jak Lilith pozwoli tylko.

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Pon Sty 05, 2015 6:18 pm

Przybyłem znów! Wiem, że się stęskniliście.

Przepraszam, że tak wtykam nos w nieswoje sprawy - bo propozycje od administracji - ale mam pewną propozycję (a jakżeby inaczej!).
Dotyczy ona właśnie spraw MG od mieszania się na fabułę. Proponuję w ogłoszeniach, aby założyć temat, gdzie pisałyby osoby pragnące ingerencji w swą fabułę. Ew. proponuję stworzyć pole w profilu, gdzie z łatwością można byłoby zaznaczyć swoją chęć bądź niechęć do ingerencji duchów. c:

Prócz tego proponuję pomoc swej zacnej osoby przy MG od mieszania na fabule, ale ciii.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lilibeth
Admin

Liczba postów : 96

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Pon Sty 05, 2015 6:19 pm

No spoko, coś takiego zaraz zrobię. Myślałam, że z czymś innym wyskoczysz lc
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://francy2020.forumpl.net
Elliot

Liczba postów : 34

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Pon Sty 05, 2015 9:44 pm

Ej a akurat MG nie może wchodzić kiedy chce? Bo to mi pachnie punktami "nie pozwalam na zabicie mojej postaci" |:>

Vid

Liczba postów : 183

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Pon Sty 05, 2015 9:46 pm

Może wbić kiedy chce, ale ułatwi to sprawę osobom, które chciałyby urozmaicenia i takiego wbicia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ling Shou Zhao

Liczba postów : 2

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 11, 2015 7:38 pm

Witam, jestem rTęc, i lubię czepiać się pierdół. Przeglądając tak tematy informacyjne natknąłem się na parę rzeczy, które mnie nieco... zaintrygowały, że tak powiem. Nie jest tego dużo (Bo i z podstawami kompletnie fantastycznymi trudno się barować) jednak pewne kwestie wolałbym przedyskutować albo zwrócić na nie uwagę. Bez jakiś złośliwości, ale jednak.

1. Regulamin

Cytat :
1.5 Wszelkie plagiatowanie KP (własnych bądź cudzych) z
innych stron będzie równało się z zakazem uczestnictwa w grze na forum. Nie kopiujemy również perfidnie nicków z anime/mang/gier. Jeżeli wymyślasz postać, użyj swojej inwencji twórczej, tworząc charakter, historię i tak dalej.

O ile rozumiem plagiaty, to jest to troszeczkę dziwne, że człowiek nie może przystosować swojego wcześniejszego pomysłu do realiów pasujących na forum. Upierdliwe zwłaszcza przy próbach robienia self-insterów, za którymi osobiście nie przepadam ale z tym bywa u ludzie różnie. Trudno zresztą nazwać "plagiatem" korzystanie ze swojej pracy, tak z definicji :p

Cytat :
3.7 Minimalna długość postu fabularnego to 5 linijek. Chodzi chyba o prowadzenie fabuły, a nie samego monologu, na który drugi użytkownik nie będzie wiedział, co odpisać.

Domyślam się o co chodzi, ale ten punkt jest napisany w dość
enigmatyczny sposób, tzn. związek pomiędzy pierwszym zdaniem a drugim jest wieloznaczny. Doprecyzowałbym albo rozbił na dwa punkty.

Cytat :
3.10 Zabrania się integrowania w grę innych użytkowników bez wcześniejszego uzgodnienia tego z graczami/MG danego wątku. Nie dotyczy eventów otwartych bezpośrednio dla wszystkich.

Może jestem nieco przewrażliwiony na tym punkcie, ale alienacja z powodu braku kontaktu z osobami piszącymi/wrodzoną nieśmiałością w kontaktach nie jest fajna. Kwestia konieczności konsultacji swojego udziału w sesjach pod nadzorem MG jest oczywista, ale przy zwykłym wątku dwóch graczy prowadzonym na ulicy czy innym publicznym miejscu jest to lekka przesada.

Tyle jeżeli chodzi o regulamin. Ale tak na rozluźnienie...

Indywidualny rozwój postaci napisał:
Nasze postacie to także ludzie

Zaklęcia, co i jak? napisał:
Ludzie stosują je w życiu codziennym

Rozumiem, że to tylko skróty myślowe, ale jednak dla porządku może
warto by było coś z tym zrobić? :p

No i teraz kwestia, która rzuciła mi się w oczy właściwie na samym
początku. To znaczy... rasy. Zaczynając od góry...

Człowiek: bazując na spisie w temacie wychodziłoby na to, że w ogóle nie ma ludzi. Nie wiem na ile jest to aktualne (Zwłaszcza, że niby jest cała trójka mieszkańców) ale patrząc na ich możliwości rozwoju - nie dziwi mnie to. Rozumiem, że liczy się tu głównie roleplay a nie powergaming (A przynajmniej mam taką nadzieję) ale nie trudno pozbyć się wrażenia, że rasa ta jest głównie po to by sobie była. Najmniej możliwości (Z opisu wynika, że nie mogą wykonywać rzeczy nawet semi-magicznych jak alchemia czy zielarstwo), interakcje ograniczone bądź skazane do do bycia tą znacznie uboższą stroną (Chyba, że ktoś bardzo będzie chciał pokombinować). Potęgują to również ich zalety (Wolna wola. Znaczy to, że inne rasy jej nie posiadają? zwłaszcza wrażenie po następnej klasie, którą jest...

Czarodziej: U których wychodzi na to, że zalety ludzi są u nich wadami. Słodko. Tak logicznie patrząc właściwie nie ma żadnego powodu, by wybrać człowieka zamiast czarodzieja. Czy to jest efekt zamierzony?

Reszta jest w miarę ok. Aż dochodzimy do Elfów, o których można się dowiedzieć takich ciekawostek

Cytat :
najdłużej żyjąca rasa na świecie, trudno nawet w przybliżeniu ocenić ich wiek i zebraną mądrość. Większość z nich jest skryta w sobie i nie lubi o sobie opowiadać.

A zaraz potem...

Cytat :
- często głupiutkie, podatne na wolę innych, łatwo je podporządkować, zbyt ufne, naiwne

Więc jak to w końcu jest?

I tak dochodzimy do zombie, gdzie jest trochę nieścisłości. Takie najważniejsze to...

Cytat :
- aby stać się zombie, cóż - należy być człowiekiem, na którego rzucono klątwę, a później umrzeć i w absurdalnie dziwnych okolicznościach odżyć jako trup.

I zastanawiam się, czy to znowu jest skrót myślowy, czy naprawdę krasnolud, elf, czy inna rasa nie może stać się nieumarłym.

Cytat :
co prawda, kończyny im wypadają, ale z łatwością można je przyczepić na milion różnych sposobów. Czasem to na nitkę, czasem na klej, a jeszcze kiedy indziej na zaklęcia.

Jedna z moich ulubionych kwestii - jak jest możliwy ruch w przypadku powstania zombie przez jakiegoś wirusa, skoro poza kosmetycznym połączeniem kończyny z ciałem nie ma połączenia z układem nerwowym? Magia? W przypadku wirusowego zakażenia raczej nie tędy droga : p

Cytat :
- jako, że są martwe - nie czują bólu, krew im się nie leje.

To bym bardziej uznał jako wadę - nie czują bólu, więc nie wiedzą kiedy uderzenia bądź interakcja z otoczeniem niszczy ich ciało. Mogą na przykład nie zauważyć, że właśnie tak mocno uderzyły w mur, że z ich ręki został dość poskręcany schab. Albo coś o wiele bardziej prozaicznego - że się palą. Albo coś ich gryzie.

Więcej rzeczy jak na razie nie wyłapałem. Byłbym wdzięczny jednak za odniesienie się do nich. Miłego wieczoru
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Dreamer

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 11, 2015 7:53 pm

Jesteś nowym użytkownikiem, dlatego nie wiesz, że aktualnie te odniesienia są... Dosyć nieważne. Dlaczego? Bowiem regulamin jest aktualnie w fazie betowania, a do ras niedługo pojawią się nowe opisy - przy czym zombie całkowicie znikną. Dwie sprawy w środku rozpatrzę i postaram się nimi zająć, aczkolwiek całą resztę pomijam. Po prostu na forum było niemałe zawirowanie ostatnie, przez co trwają prace remontowe. Jeżeli wyłapiesz coś w nowych opisach - chętnie przeczytamy wtedy to, co wyłapiesz w nowych tekstach i zajmiemy się tym.
Mimo wszystko, dziękuję za fatygę, że chcesz pomóc w udoskonaleniu forum. Skrótami myślowymi zaraz się zajmę, zajrzę co i jak, no i w jaki sposób można byłoby rozwiązać tę sprawę. c:

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Ling Shou Zhao

Liczba postów : 2

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Nie Sty 11, 2015 7:58 pm

Jak zostaną zmodyfikowane opisy to je wtedy przeczytam i się odniosę. Albo i nie, jeżeli wyjdzie na to, że nie ma do czego. Skoro jednak będą wprowadzane zmiany to byłoby miło, gdyby te uwagi nowo przybyłego były wzięte pod uwagę (Czy to na zasadzie "biadolenie kretyna" czy też "no może ma nawet trochę racji").

Również dziękuję za zapoznanie się z tą pisaniną.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Remiliusz

Liczba postów : 45

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Pon Sty 19, 2015 1:53 am

A ja myślę, że bardzo pomocna (nie obowiązkowa więc pomysł można śmiało odrzucić) była by pokazywana informacja w profilu naszej postaci mówiąca o jej orientacji seksualnej.

Liczba postów : 20

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Wto Sty 20, 2015 7:37 am

Pogadam o tym dzisiaj z Liliś i Rothem, czy chcieliby coś takiego. c:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lexaire

Liczba postów : 53

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Wto Sty 20, 2015 10:06 am

A według mnie pole z orientacją nie jest aż tak potrzebna, jak pole z rasą. Robicie w końcu coś w tym kierunku, jak było planowane, czy stoi w miejscu? C:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Neliel

Liczba postów : 30

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Wto Sty 20, 2015 4:42 pm

Okienko z orientacją dla mnie może być, ale nie obowiązkowe.

Liczba postów : 50

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Wto Sty 20, 2015 8:22 pm

No, ja nie mam zamiaru podawać do wiadomości orientacji moich postaci. To ich sprawa. I moja. No i przecież to postać powinna poznać inną postać od tej strony po długiej, burzliwej znajomości i dyskusji. Jak dla mnie to zbędne pole.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Lucky

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   Wto Sty 20, 2015 8:24 pm

Jak dla mnie pole orientacji nie jest potrzebne, jeśli dla kogoś może być ważna ta informacja może ją równie dobrze w podpisie umieścić.

PisanieTemat: Re: Uwagi/Pomysły od graczy   

Powrót do góry Go down

Uwagi/Pomysły od graczy
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 3 z 4Idź do strony : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» 3 aktywnych graczy; Stanek_, M1krus, crreeyz - podanie
» Pozytywny odzew od czytelników i ich uwagi
» Kilka pomysłów na poprawienie bzdurnych rzeczy